Що таке мембранна покрівля та її види
Мембранна покрівля відноситься до розряду м’яких покрівель. Дуже надійна так, як при монтажі застосовуються матеріали, стійкі до різних погодних впливів. Має особливі техніко-експлуатаційними характеристиками. За рахунок не великий вартості і швидкості монтажу, цей вид покрівлі дуже популярний. Застосовується як в новому будівництві, так і при реконструкції покрівель. Виглядає сучасно і красиво, адаптується до різних, навіть найскладніших архітектурним формам покрівлі. Великий термін експлуатації, не вимагає обслуговування.
Мембранна покрівля ділиться на чотири види:
ПВХ. Еластичний, вогнестійкий, міцний матеріал. Армований ефірним волокном. Повністю протистоїть ультрафіолету, стійкий до граду і до будь-яких несприятливих погодних умов. Мембрана кріпиться механічно, а зварювання швів здійснюється гарячим повітрям за допомогою спеціального обладнання.
ТПО. Екологічно безпечний і вогнестійкий матеріал. Зроблено на основі стійких до високих температур олефінів, армований поліестером або склотканиною. Полотно механічно кріпиться, а шви між собою зварюються гарячим повітрям за допомогою спеціального апарату.
ЭПДМ. Екологічно безпечний матеріал. Виготовляються на основі полотна з бутилкаучуку. Матеріал повністю стійкий до впливу лужного дощу, ультрафіолету і концентрації озону. Матеріал призначений для експлуатації в країнах з самим суворим кліматом. Кріпиться механічно або приклеюється до поверхні за допомогою спеціального клею.
Рідка мембрана. Унікальна поліуретанова мастика, яка після нанесення на поверхню утворює безшовне еластичне гумове покриття, яке не має швів, стиків і механічного кріплення. Протистоїть ультрафіолету. Наноситься рідка гума валиком або за допомогою апарату з безповітряним нанесенням.
Чому саме мембранна покрівля?
Галузь застосування. Промислові об’єкти. Житлові комплекси. Приватні будинки.
Надійність і довговічність. Надійний і перевірений часом матеріал. Доведений термін служби покрівлі з ПВХ мембрани 30 років, системні рішення і ТПО мембрани 50 років.Надежный и проверенный временем материал. Доказанный срок службы кровли из ПВХ мембраны 30 лет, ЭПДМ и ТПО мембраны 50 лет.
Невисока вартість. При будівництві нової мембранної покрівлі, вартість практично однакова з двошаровою бітумної гідроізоляцією. При реконструкції старої бітумної покрівлі кінцева вартість мембранної покрівлі значно знизиться.
Невелика вага. Важить ПВХ, ТПО мембрана від 1 до 1,5 кг \ м2, що дуже важливо при укладанні мембрани в разі реконструкції старої бітумної покрівлі, де додаткове навантаження на конструкцію небажана. А ось при новому будівництві значно знизить витрати на будівництво перекриттів, так як необхідна несуча здатність перекриттів буде значно зменшена.
Пожежна безпека. Мембрани ПВХ, ТПО, системні рішення відносяться до груп горючості Г1, Г2 (не підтримують горіння). Цей матеріал можна використовувати на об’єктах де потрібна підвищена вогнестійкість.
Безпека монтажу. При укладанні мембрани не використовується відкритий вогонь. Мембрана механічно кріпиться до основи, а шов зварюється за допомогою спеціального обладнання гарячим повітрям.
Стійкість матеріалу. Мембрани стійкі до ультрафіолету. До впливу хімічних засобів, включаючи і агресивно атмосферні.
Паро-проникність. У гідроізоляційних мембран досить висока паро-проникність. Немає необхідності в під покрівельної вентиляції.вентиляции.
Висока міцність. Мембрана еластична і дуже міцна на розрив, так як армована міцною ниткою з поліестеру.
Висока швидкість монтажу. Одна бригада з 6 чоловік, за одну зміну може укласти від 500 до 1000 м2 мембрани.